Büyükşehir Belediye Başkanı’nın çocuklara armağanı olan Zıp Zıp Park, 23 Nisan’da ücretsiz olarak kapılarını açtı. Antalyalı çocuklar 23 Nisan coşkusunu Türkiye’nin en büyük kapalı çocuk eğlence merkezi Zıp Zıp Park’ta yaşadı.

Zıp Zıp Park 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda binlerce çocuğu ağırladı. Balon parka yoğun ilgi gösteren çocuklar gönüllerince eğlendi, tırmanma parkurunda birbirleri ile yarıştı. Trambolinde zıplayan, kaydıraklarla kayan, şişme oyun parkurlarında eğlenen minik ziyaretçiler, bayram coşkusunu doyasıya yaşadı. Çocuklar, birbirinden keyifli ve adrenalin dolu parkurlarda heyecan dolu saatler geçirdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı’na teşekkür

23 Nisan coşkusunu Zıp Zıp Park’ta yaşan Arın Dilek, “Burası çok eğlenceli bir yer. Annem, babam ve kardeşimle birlikte geldik hepimiz çok eğleniyoruz. Kaydıraklar, zıp zıp alanı, oyun parkurları hepsiyle oynadım zıpladım” diye konuştu. Kızıyla birlikte Zıp Zıp Park’a gelen Ercan Dilek de “Bu güzel organizasyon için Büyükşehir Belediye Başkanı’na teşekkür ederim. Çocuklarımla birlikte ben de eğleniyorum çok güzel bir gün geçiriyoruz” dedi.

Lunapark cıvıl cıvıl

Büyükşehir Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yıl da binlerce çocuğa ücretsiz lunapark bileti armağan etti. Aktur Lunapark’a akın eden çocuklar aileleriyle birlikte bayram etti. Lunaparktaki birbirinden ilginç ve eğlenceli oyuncakların tadını çıkaran çocuklar renkli görüntüler oluşturdu. Ahtapot, dondolino, atlıkaraca, çarpışan araba, ahtapot, uçan halı, gondol gibi oyuncaklarda heyecanlı anlar yaşayan çocuklar bol bol eğlendi.

Oyuncak Müzesinde zaman yolculuğu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle üç gün boyunca kapılarını ücretsiz olarak çocuklara açan Büyükşehir Belediyesi Oyuncak Müzesi de ziyaretçi akınına uğradı. Geçmişten günümüze binlerce oyuncağı görme fırsatı bulan çocuklar, masal kahramanları ile buluştu. Çeşitli atölye çalışmaları ile Oyuncak Müzesi çocuklara farklı bir bayram yaşattı. Çocuklarıyla birlikte müzeyi gezen büyükler de geçmişe yolculuk yaptı.